Projektanci światowej klasy

Najsławniejsi projektanci świata

Zgodnie z zapowiedzią w tym miejscu prezentujemy najznamienitszych architektów jakich nosiła ta Ziemia. Opowiemy o nazwiskach, które były kamieniami milowymi w rozwoju architektury, nie ograniczeni ani czasem ani miejscem, przedstawimy sylwetki mistrzów, którzy żyli przed setkami lat, oraz tych, którzy tworzyli na innej półkuli. Zapraszamy Was w podróż przez świat i historię.

 

Toyo Ito - najbardziej znany japoński architekt, uhonorowany największym laurem w świecie architektury, nagrodą Pritzkera 2013. Urodził się w 1941 w Seulu, jako syn japońskiej rodziny. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1969 r., a już w 1971 r. założył własne studio Urboto. Nazwa firmy doskonale oddawała idee japońskiego architekta, jest bowiem połączeniem dwóch słów: urban i robot – w tłumaczeniu na polski – miejski robot. Takie są właśnie jego projekty, nowoczesne, zaskakujące, nietypowe, zoptymalizowane i wielu elementach zautomatyzowane. Do jego największych i najbardziej znanych projektów należą: Medioteka w Sendai, Teatr Za-Koenji, Suginami-ku, Tokio, Szpital Cognacq-Jay, Paryż, Tama Art University Library, Hachioji, Tokio.

 

 

Antoni Plàcid Guillem Gaudí i Cornet – po dziś dzień uznawany jest za jednego z największych architektów świata. Urodził się w Katalonii w 1852 r. Studia architektoniczne były dla niego trudnym czasem, architekt nie potrafił rozpocząć projektowania budynku, dopóki nie zobaczył jego otoczenia, w efekcie rysował najpierw ukształtowanie terenu, otoczenie budynku itd. czego nauczyciele nie tylko nie rozumieli, ale też nie pochwalali. Fascynowała go konstrukcja starożytnych budowli, nie wykładana w szkole. Do jego największych, znanych na całym świecie projektów należą: Sagrada Familia w Barcelonie, Casa de los botines w León, Bodegas Güell, Casa Calvet.  

 

Odsłony: 2191

Wybierz swój projekt domu

                                                                                       

Wasze realizacje/ Hiszpania - Włochy - Grecja - Francja

      

       

 

Projekt miesiąca - PROJEKT DOMU HOME STYL AGS, AUTOR: Pracownia Kreatorzy Stylowych Domów