Nowoczesny, czyli jaki jaki?

Trzy zasady nowoczesnego budownictwa

Każda epoko ma sobie właściwe formy architektoniczne, oraz materiały jakie wykorzystywane są do wznoszenia i zdobienia budynków. Czym charakteryzuje się nasza epoka? Jakie jest współczesne budownictwo? Oto trzy nadrzędne zasady nowoczesnych domów.

 

Zasada1: Minimalizm formy

Współczesna architektura jest nastawiona na minimalizm formy. Im mniej zdobień, im prostsza bryła – tym dom bardziej oddaje charakterystykę założeń nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Zamiłowanie dla prostoty form pociągnęło za sobą zwrot ku geometrycznym bryłom będącym podstawą nowoczesnych budowli.

 

 

 

Zasada2: Zwrot ku naturze

Nowoczesne domy powinny wtapiać się w środowisko naturalne, wiąże się to z wykorzystywaniem jako materiałów budowlanych i wykończeniowych naturalnych substancji. Przejawia się to w wykorzystaniu drewna i kamienia w elewacjach domów, a coraz częściej również jako budulca domów.

 

Zasada3: Przestrzenność

Wnętrza nowoczesnych domów powinny być przestrzenne i pełne światła. Stąd też projektanci uwzględniają w nowoczesnych domach duże pomieszczenia, nie projektują drzwi, tworząc otwarte przestrzenie. Częste w nowoczesnych projektach są też duże okna, które napełniają pomieszczenia światłem dziennym.  

 

 

Odsłony: 2484

Wybierz swój projekt domu

                                                                                       

Wasze realizacje/ Hiszpania - Włochy - Grecja - Francja

      

       

 

Projekt miesiąca - PROJEKT DOMU HOME STYL AGS, AUTOR: Pracownia Kreatorzy Stylowych Domów