Domy w stylu śródziemnomorskim

Domy w śródziemnomorskim stylu charakteryzują się nietypowymi i zajmującymi kształtami bryły. Posiadają dachy o stosunkowo niewielkim spadzie. Istotnym ich elementem jest taras i patio. Tarasy zewnętrze najczęściej usytuowane na tyłach domów, wiodą do nich przeszklone drzwi balkonowe. Domy z dużą ilością, dużych okien, nastawione na dostarczanie wnętrzom jak największej ilości światła.

 

-Istotnym i charakterystycznym dla tego typu budownictwa jest patio. Wewnętrzne dziedzińce w polskich projektach najczęściej są zadaszone, w oryginale bywa z tym różnie. Nie rzadko można spotkać w nich wewnętrzne fontanny i dużą ilość zieleni.

-Elewacji w domach tego typu wykonane są z najlepszej jakości materiałów: ceramiki, kamienia i drewna. Fasady powinny mieć żywe kolory przywodzące na myśl słoneczne dni, stąd częste wykorzystanie żółci, pomarańczy i czerwieni.

 

Wnętrza śródziemnomorskie

Meble we wnętrzach tego typu domów mogą być odsunięte do ścian, powinny tworzyć wrażenie artystycznego nieładu. Podczas urządzania tego typu domów można podążać jednym z dwóch kierunków:

-Jasne meble w kolorze écru, kości słoniowej lub kawa z mlekiem – nigdy nie białe! Tego typu meble powinny być delikatne i lekkie.

-Meble rustykalne, z drewna połączonego z marmurami czy skórą. W tym typie wnętrz śródziemnomorskich powinny być to masywne meble otoczone mniejszymi, lżejszymi stolikami, ławami, itp.   

 

Odsłony: 3182

Wybierz swój projekt domu

                                                                                       

Wasze realizacje/ Hiszpania - Włochy - Grecja - Francja

      

       

 

Projekt miesiąca - PROJEKT DOMU HOME STYL AGS, AUTOR: Pracownia Kreatorzy Stylowych Domów