Domy w stylu hiszpańskim

Domy rodem z Półwyspu Iberyjskiego

Architektura hiszpańska różni się nieco od włoskiej czy tej z lazurowego wybrzeża, jednak nadal domy tego typu bywają zaliczane do stylu śródziemnomorskiego, mają jednak kilka wyróżniających je cech.

 

Architektura hiszpańska

Domy w stylu hiszpańskim będą miały dachy o niewielkim spadzie, lub nawet całkiem płaskie. Elewacja w ciepłych nasyconych barwach, lub biała z lazurowymi elementami. Cechą charakterystyczną domów w tym stylu będzie obszerna loggia. W tego typu domach najczęściej kuchnia połączona jest z jadalnią. Domy tego typu bywają dwu i jednopiętrowe. W tym pierwszym przypadku często loggia prowadzona jest zarówno na pierwszym jak i drugim poziomie budynku.

 

 

Mieszanka stylów

Jakie są wnętrza w stylu hiszpańskim? W zasadzie nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, bowiem tego typu aranżacje łączą w sobie wiele kolorów, wiele elementów pochodzących z różnych stylów. Jedyna zasada jaka obowiązuje, to ta, że wszystkie fragmenty muszą doskonale do siebie pasować. W tego typu aranżacjach liczą się energiczne soczyste barwy. Nie może zabraknąć kolorów turkusowego i wrzosowego.  

 

Odsłony: 3470

Wybierz swój projekt domu

                                                                                       

Wasze realizacje/ Hiszpania - Włochy - Grecja - Francja

      

       

 

Projekt miesiąca - PROJEKT DOMU HOME STYL AGS, AUTOR: Pracownia Kreatorzy Stylowych Domów