Czy warto wybrać komin ceramiczny

 

Wiele osób zastanawia się czy warto wybrać komin ceramiczny, dostępne np. w https://sklep.auroks.pl , zdecydowanego lidera w tej branży. Jednak czy warto w nie inwestować? W tym artykule odpowiem na to pytanie i podpowiem Ci czy kominy ceramiczne są dobrym wyborem.

 

Nowoczesny komin na dachu

 

Co powinieneś wiedzieć?

  • Przede wszystkim kominy ceramiczne cechują się trwałością. To wyróżnia je na tle innych rodzajów kominów. 30 lat gwarancji nie jest niczym szczególnym, niektóre firmy oferują nawet 40 lat gwarancji na kominy ceramiczne! Dlatego jeżeli myślisz długoterminowo to jak najbardziej warto.

  • Jakość wykonania – są one produkowane w fabrykach i montowane w twoim domu. Dlatego nie ma tutaj w ogóle mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach.

  • Szybkie w montażu. Tak naprawdę montaż komina ceramicznego trwa kilka dni. Z czego znaczna część czasu to są tak zwane zabiegi estetyczne.

 

 

Wiele osób twierdzi, że kominy ceramiczne są droższe niż inne rozwiązania. Jednak jeżeli chcesz mieć wysokiej jakości komin murowany to potrzebujesz często zainwestować nawet więcej pieniędzy niż w dobrej jakości komin ceramiczny. A w drugim przypadku, czyli gdy wybierasz wersję ceramiczną otrzymujesz kilkadziesiąt lat gwarancji. Dlatego nie dość, że prawdopodobnie oszczędzisz pieniądze, to masz pewność, że będziesz cieszył się swoją inwestycją przez kilkadziesiąt lat i miał w tym czasie spokój. Nie mówię tutaj o konsekwencjach jakie przyniosłaby chęć zaoszczędzenia na budowie komina murowanego…

 

Odsłony: 696

Wybierz swój projekt domu

                                                                                       

Wasze realizacje/ Hiszpania - Włochy - Grecja - Francja

      

       

 

Projekt miesiąca - PROJEKT DOMU HOME STYL AGS, AUTOR: Pracownia Kreatorzy Stylowych Domów