Cegły ręcznie formowane warto impregnować

 

Materiałem budowlanym zyskującym dość dużą popularność wśród fanów budynków utrzymanych w ciepłym, naturalnym, nieco starodawnym klimacie, jest bez wątpienia cegła. Szczególnie efektowne może się zaś okazać zastosowanie cegły ręcznie formowanej z kolekcji sklep.auroks.pl/cegla-recznie-formowana, którą zakupić można w coraz większej liczbie sprawdzonych centrów budowlanych.

 

 

Cegła ręcznie formowana pozwala na stworzenie konstrukcji pewnych oraz odpornych na działanie warunku atmosferycznych. Jednak aby ceglana ściana na pewno spełniła wszystkie pokładane w niej nadzieje, należy pomyśleć o jej zabezpieczeniu – przede wszystkim impregnacja.

 

Proces impregnacji to nic innego jak nałożenie na ceglaną ścianę specjalnego środka, którego właściwości gwarantują zabezpieczenie podłoża przed działaniem:

 

  • nadmiernej wilgoci,
  • a nierzadko również owadów,
  • pleśni
  • czy ognia

 

   

 

Wśród najpopularniejszych i najbardziej godnych polecenia środków impregnujących przeznaczonych do cegieł ręcznie formowanych wymienić można między innymi:

 

  1. oleje do klinkieru,

  2. substancje opierające się na dyspersji,

  3. nanoimpregnaty.

 

 

 

Szczególnie warta opisu jest ostatnia grupa środków impregnujących, która nie tworzy na cegłach dodatkowej, zabezpieczającej warstwy, ale wnika w materiał i wypełnia wolne miejsce między jego cząsteczkami. Takie zabezpieczenie wydaje się więc być najbardziej efektowne, dociera bowiem do głębi każdej cegły.

Odsłony: 713

Wybierz swój projekt domu

                                                                                       

Wasze realizacje/ Hiszpania - Włochy - Grecja - Francja

      

       

 

Projekt miesiąca - PROJEKT DOMU HOME STYL AGS, AUTOR: Pracownia Kreatorzy Stylowych Domów